Mlada niška teniserka osvojila prvi međunarodni trofej

Objavljeno 01.11.2016 11:48

Borbenom i hrabrom igrom 16-godišnja Nišlijka Teodora Ristić, članica Teniske akademije Živković, trijumfovala je na internacionalnom ITF turniru u Budimpešti za teniserke do 18 godina i osvojila prvi međunarodni trofej u karijeri.

Ona je u srpskom finalu savladala Beograđanku Jovanu Vuković sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5, a na putu do finala prethodno je savladala teniserke iz Mađarske i Slovačke.

Teniserka TAŽ-a je tako nakon učešća na turniru u Italiji i ITF finala u Ulcinju i Tirani nastavila sa dobrim rezultatima. Teodora će sledeće nedelje učestvovati na ITF turniru na Kipru.

Niška teniserka ima tek 16 godina, a do sada je dva puta bila državna prvakinja. Teodora je članica reprezentacije, ima preko deset osvojenih međunarodnih turnira u singlu i dublu, iza sebe ima i učešće na prvenstvu Evrope.